Rruga Brigada e VIII, Tiranë
067 413 2582
067 413 2582
Delivery

Rreth Nesh

Restoranti

Ne jemi një restorant i qetë, i pozicionuar në zemër të Tiranës, më saktë në Rrugën Brigada e VIII tek Ish Blloku. Në hyrje, klientët përshëndeten me aromën e orizit të freskët dhe me pamjen e kuzhinierëve që përgatisin me kujdes një sërë sushi rolls dhe sashimi. Ambienti është minimalist dhe modern, me tryeza dhe karrige druri të buta dhe një bar sushi ku njerëzit mund të shohin kuzhinierët në punë. Menyja ofron një spektër zgjedhjesh tradicionale dhe bashkëkohore të sushi, duke përdorur vetëm ingredientët më të freskët të blerë nga tregjet lokale. Stafi i shërbimit është miqësor dhe i njohur me menyën dhe gjithmonë gati t’ju japin rekomandime nëse keni nevojë. Në përgjithësi, restoranti sushi ofron një përvojë të mrekullueshme të ushqimit për të gjithë dashamirësit e sushi-s dhe ata që duan të provojnë kuzhinën japoneze për herë të parë.

Kuzhina

Kuzhina japoneze është një nga kuzhinat më të rafinuara dhe të njohura në botë, me një fokus të qartë në shijen dhe prezantimin e thjeshtë të ushqimit. Ajo përdor shumë lloje të peshkut, frutave të detit dhe perimeve, duke përdorur teknika të ndryshme si pjekja e ngadalshme dhe gatimi në zjarr të ulët për të mbajtur shijen dhe teksturën e tyre origjinale. Në kuzhinën japoneze gjithashtu është e rëndësishme prezantimi i bukur i ushqimit, dhe shumë gatime janë dekoruar me detaje artistike dhe ngjyra të ndryshme për të krijuar një pamje të bukur dhe të frymëzuar nga natyra. Kuzhina japoneze përfshin një sërë specialitetesh, duke përfshirë sushi, sashimi, tempura dhe shumë të tjera, dhe është e njohur për të qenë një ushqim i shijshëm, i shëndetshëm dhe i lehtë për t’u konsumuar.

Ushqimi

Në restorantin tonë, ne ofrojmë një përvojë autentike të kuzhinës japoneze, duke përdorur vetëm ingredientët më të freskët dhe më cilësorë. Ne besojmë se freskia është thelbësore në krijimin e një pjate të shijshme dhe të shëndetshme. Kuzhinierët tanë të njohur me eksperiencë përdorin teknika tradicionale të gatimit për të mbajtur shijen dhe teksturën e ushqimit, duke siguruar që secila pjatë të jetë një vepër arti në vetvete. Gjithashtu, ne përdorim teknologjinë dhe metoda të avancuara për të siguruar se ushqimi që ofrojmë është sa më i shëndetshëm dhe sa më i pastër i mundur. Me një fokus të qartë në freskinë dhe cilësinë e ushqimit, ne kemi për qëllim të ofrojmë një përvojë të jashtëzakonshme të ushqimit për të gjithë klientët tanë.